Visi jaunumi

Reģionu izlases: ievads nopietnā basketbolā

29.12.2022

Dalīties:

No 28. līdz 30. decembrim Gulbenē, Liepājā un Rīgā notiek pirmie sabraukuma treniņi U15 vecuma grupas puišiem, uz kuriem uzaicināti 48 spēlētāji no 25 Latvijas sporta skolām. Darbu koordinē Latvijas Basketbola savienības apstiprinātie treneri Arnis Vecvagars (Austrumi), Raimonds Feldmanis (Centrs) un Artūrs Visockis-Rubenis (Rietumi), treniņu vadīšanā iesaistīti desmit sporta skolu treneri.

“Darba procesā iepazīstinām spēlētājus ar prasībām un spēles principiem, kas viņus sagaida Latvijas jaunatnes izlasēs,” Arnis Vecvagars iezīmē pirmo kopīgo treniņu pamatmērķi.

Treniņu plāns veidots, ņemot vērā LBS vadlīnijas. “Individuālās un komandas aizsardzības pamatprincipi, sadarbība ātrajos uzbrukumos – četros treniņos cenšamies paplašināt spēlētāju izpratni par basketbolu, vienlaikus iepazīstot viņus. Visi grib trenēties, visiem deg acis – patlaban tas ir galvenais. Arī treneriem tā ir laba iespēja parādīt prasmi organizēt darbu un citam no cita aizgūt ko vērtīgu.”

Reģionu izlasēm pavasarī plānots vēl viens sabraukums, savukārt jūnijā paredzēts miniturnīrs, savā starpā noskaidrojot labāko. Uz to tiks aicināti arī šīs vecuma grupas basketbolisti, kuri trenējas un spēlē ārzemēs. Pēc turnīra treneri izraudzīsies U15 izlases sastāvu startam Ramūna Šiškauska turnīrā Lietuvā.

Foto galerijas:

https://u15v.basket.lv/galerija/u15-regionu-izlasu-trenini-liepaja-un-gulbene/

https://u15v.basket.lv/galerija/u15-regionu-izlases-trenins-riga/