Artūrs Ronis: “Baltijas kausā ar katru spēli – labāk”

14.09.2022

Latvijas U15 puišu izlase (2007. dzimšanas gads) Baltijas kausa izcīņā Lietuvas pilsētā Anīkščos pirmajā spēlē ar 79:87 zaudēja Lietuvas U14 izlasei, otrajā ar 62:76 piekāpās Lietuvas U15 komandai, bet trešajā ar 83:49 sagrāva Igaunijas U15 komandu, turnīra noslēgumā ierindojoties otrajā vietā. Komandas labākā spēlētāja balvu saņēma uzbrucējs Ralfs Rudusāns.

Latvijas U15 izlases galvenais treneris Artūrs Ronis:

“Īsais komentārs – ar katru spēli sniegums uzlabojās. Gan mēs, treneri, labāk iepazinām spēlētājus, saprotot, ko kurš var izdarīt konkrētās situācijās, kā vislabāk palīdzēt komandai. Gan puiši ieguva pārliecību un aizvien labāk sāka realizēt savas iespējas, ko iepriekš bija parādījuši Jaunatnes līgas spēlēs un treniņos.

Pirmajā spēlē no tā visa neizdevās gandrīz nekas. 26 kļūdas – pie vainas bija ne tik daudz Lietuvas komandas agresīvā aizsardzība, cik pašu apmulsums, pirmo reizi izejot laukumā Latvijas izlases formas tērpā. Datrījām pilnīgi kaut ko citu, nekā bija runāts un izmēģināts treniņos. Pēc ļoti slikta pirmā puslaika tomēr spējām savākties un panākt lūzumu. Trīsarpus minūtes pirms beigām bija plus 3, bet galotnē atkal notika viss, kam nevajadzēja notikt.

Otrajā spēlē ar Lietuvas U15 izlasi sākums atkal neizdevās. Mača gaitā pamainījām aizsardzību, bet uzbrukums bija krietni labāks – līdz brīdim, kad vajadzēja trāpīt bumbu grozā. Pieļāvām tikai 11 kļūdas (lietuvieši 16), itin labi cīnījāmies pie groziem (39-47), taču metienu precizitāte bija tāda, ka par uzvaru pacīnīties tomēr nevarējām (2p. 20/50 – 18/36, 3p. 5/22 – 9/28).

Ar Igaunijas komandu sākot no otrās ceturtdaļas beidzot sākām trāpīt, spēli pastiprināja “soliņš” un, sākot no otrās ceturtdaļas sāka izdoties gandrīz viss – skrējām, sedzām, metām. Pirms spēles neakcentējām lielas rezultātu starpības nozīmi, jo rezultātam un izcīnītajai vietai nav izšķiroša nozīme. Galvenais – spēles kvalitāte, prasme izpildīt plānu un darboties pēc zināmas sistēmas. Arī brīžos, kad pretiniekiem ļoti veicas metienos, kā pirmajā ceturtdaļā igauņiem. Prieks, ka izdevās.

Kopējais secinājums: ir divi līderi – saspēles vadītājs Adrians Andijs Andževs un uzbrucējs Ralfs Rudusāns – ir talantīgi puiši, kuri var labi palīdzēt, un kopumā ir iespēja izveidot labu komandu, ar ko nākamvasar būs jāstartē Eiropas U16 čempionātā. Lai kopējais progress būtu ātrāks, būtu lietderīgi pēc iespējas biežāk pulcēt spēlētājus uz pārbaudes spēlēm, kā to dara lietuvieši.”